دانلود آموزش فال قهوه (نسخه هوشمند)

احتمالا در سایتها و منابع مختلف زیادی بدنبال آموزش فال قهوه بوده اید اما هیچ منبع کامل ومعتبری مشاهده نکرده اید. در این مقاله سعی خواهیم داشت شما را با حرفه ای ترین و کامل ترین روش آموزش فال قهوه و فال چای آشنا کنیم. همچنین در انتها میتوانید برای دانلود آموزش فال قهوه (نسخه هوشمند مخصوص موبایل و کامپیوتر) درخواست دهید. این نسخه توسط موسسه نوین روان بگونه ای طراحی و ساخته شده  که تنها با دوبار لمس صفحه نمایش تلفن همراهتان به ۵۰۰ نماد مختلف دسترسی خواهید داشت و میتوانید تفاسیر مختلف نماد ها را بسیار سریع در حین انجام فال قهوه  مطالعه کنید.

 

نکات مهمی که در آموزش فال قهوه باید به آن توجه داشت

گرفتن فال قهوه ترک ، قطعا از محبوبترین رسومات و تشریفات در کشورهایی است که از این نوع قهوه محبوب استفاده میکنند. هر کسی میتواند چه برای سرگرمی چه یک پیشگوئی جدی از آن استفاده کند. در ادامه سعی نموده ایم هرآنچه نیاز است درباره آموزش فال قهوه ترک بدانید با استناد به مرجع معتبر آموزش فال قهوه ترک ، سایت ترکیش استایل گراند کافی TurkishStyleGroundCoffee  در اختیار علاقمندان به فال قهوه بگذاریم.

استفاده از ظروف صحیح مانند فنجان و نعلبکی مناسب، کمک بسیاری در بهتر به نمایش در آمدن نمادها و نشانه ها در فال قهوه مینماید. با آرامش قهوه خود را بنوشید و از آن لذت ببرید. چه کسی میداند ، شاید شما آینده خود را در دست دارید بدون آنکه بدانید ... !

بطورکلی پیشگوئی در فال قهوه ترک، شامل خواندن آثار قهوه داخل فنجان و همچنین بر روی نعلبکی است. این رسومی است که از قرن ۱۶ میلادی یعنی حدود ۴۵۰ سال پیش در ترکیه شکل گرفته است. جالب است بدانید خواندن فال قهوه (Tasseography) یک رشته آکادمیک در دانشگاه های ترکیه است که بصورت حرفه ای آموزش فال قهوه را تدریس میکنند.

این مدل قهوه به دلیل غلظت مناسب باعث میشود آثار و نمادها به بهترین شکل ممکن بر روی سطح فنجان و نعلبکی نقش ببندد. بسیاری از انسانها به گرفتن فال قهوه ایمان دارند و معتقدند تصاویر و نشانه هایی که در فال قهوه ظاهر میشود می توانند آینده ، حال و گذشته آنها را به نمایش بگذارد. پیشگوئی فال قهوه زمانی قابل فهم میشود که از نمادها و تصاویری که  قهوه بر روی فنجان و نعلبکی به جای میگذارد رمزگشائی شود. یک شخص حرفه ای در انجام فال قهوه به کسی گفته میشود که بتواند تصاویر خاصی را که اشاره به نمادها یا وقایعی خاص دارند را ببیند و تعبیر کند. مهمترین قسمت در فال قهوه آنست که بتوانید تفسیر تصاویر را ارائه دهید نه اینکه فقط به گفتن نمادهای تنها اکتفا کنید.

گرفتن فال قهوه در ترکیه و یونان بسیار معروف است. علاوه بر آنها نزد مردم جهان عرب، روسیه و خاورمیانه نیز از محبوبیت بسیاری برخوردار است. همچنین بجز مناطق فوق کشورهای آمریکا ، استرالیا ، کانادا و انگلستان نیز اخیرا جزء دنبال کنندگان این فال قهوه محبوب محسوب میشوند. بدیهی است که جمعیت مهاجر بسیاری که آنها از مناطق علاقمند به فال قهوه در خود جای داده اند سبب گرایش آنها به این سو شده است.

برای گرفتن فال قهوه حتما نیاز نیست که قهوه ترک خاصی از برند خاصی تهیه کنید، شما میتوانید هر قهوه ای را که ترجیح میدهید و ته نشین آن از غلظت خوبی برخوردار است را استفاده کنید. من هر زمان که میخواهم از قهوه برای گرفتن فال قهوه استفاده کنم، نیم قاشق چای خوری قهوه به ظرف تهیه قهوه اضافه میکنم. این مقدار اندک اضافی سبب میشود نقش و نگار بر روی سطوح با ضخامت بیشتری شکل بگیرد. این کار فقط به منظور کمک به تشخیص بهتر نمادها و تصاویر فال قهوه انجام میشود.

برای گرفتن فال قهوه ، بسیار مهم است که قهوه را داخل یک فنجان ساده و سفید بریزید. تضاد رنگ سفیدی فنجان و تیرگی قهوه باعث میشود که تشخیص تصاویر به راحتی امکان پذیر باشد. استفاده فنجان های طرح دار و مجلل توصیه نمیشود، هرچه ساده تر باشد بهتر است.

 

قوانین کلی آموزش فال قهوه

برای آموزش فال قهوه نیاز به دانش نماد شناسی، تجربه و درک مستقیم دارید. هر کسی میتواند برای تفریح و سرگرمی آن را انجام دهد ولی افراد کمتری هستند که بصورت حرفه ای به آن میپردازند. کسانی که فال قهوه را بصورت حرفه ای دنبال میکنند توانایی پیشگوئی اتفاقات گذشته، حال و آینده در زندگی شخص صاحب فال را دارند. اگر به طور منظم و متوالی این کار را انجام دهید به سرعت با نمادها و معانی و تعابیر آنها اشنا خواهید شد.

قوانین کلی فال قهوه عبارتند از:

 • شما نباید فنجان خود را پیشگوئی کنید. (فقط در صورتی که برای تمرین و آشنائی با نمادها باشد مشکلی نیست)
 • نباید فنجان به فرد دیگری برای خواندن فال قهوه داده شود. هر فنجان را فقط یک نفر باید تعبیر کند. توجه داشته باشید کسانی که بصورت حرفه ای این کار را انجام میدهند کل تفسیر را ارائه میدهند نه فقط اعلام اسامی نمادها و سمبلها.
 • پیشگوئی توسط فال قهوه ترکی همیشه از قسمت دسته فنجان شروع میشود. اگر صاحب فال قهوه دست راست بود خواندن فال از سمت راست به چپ انجام میشود و اگر چپ دست بود از چپ به راست.
 • اگر فنجان شما دسته ندارد ، سمت چپ خود را سمت دسته فرض نمایید.


چگونه فال قهوه را بخوانیم؟ آموزش خواندن فال قهوه

 • با آرامش فقط از یک سمت فنجان قهوه را بنوشید. نباید از دو یا چند قسمت فنجان قهوه نوشیده شود.
 • آخرین جرعه را که مینوشید یک آرزو و یا نیت کنید.
 • نعلبکی را بصورت وارونه بر روی دهانه فنجان قرار دهید و اطمینان حاصل کنید به خوبی دهانه فنجان بسته شده است.
 • با دو دست خود مجموعه فنجان و نعلبکی را بلند کرده و در مقابل سینه و در راستای قلب خود نگاه دارید.
 • در جهت عقربه های ساعت، سه مرتبه دایره وار در جهت افقی بچرخانید. هدف از اینکار آن است که رسوبات قهوه بطور مساوی در همه جای سطوح داخلی فنجان حرکت کند.

 

 • مجموعه فنجان و نعلبکی را با یک حرکت سریع برگردانید. این حرکت باعث میشود رسوبات از داخل فنجان به سطح نعلبکی بیاید تا نقش و نگار های ضروری مورد نیاز فالگیر بر روی نعلبکی نقش ببندد.
 • اکنون باید مجموعه فنجان و نعلبکی بدون آنکه از هم جدا شوند به فردی که قصد خواندن فال قهوه را دارد داده شود.
 • فال قهوه خوان برای ۵ تا ۱۰ دقیقه فنجان را به وضعیت خود رها میکند تا خنک و کم کم خشک شود. رسوبات ته نشین قهوه به آرامی از دیواره فنجان به روی نعلبکی می آید و نقش و نگارهای نهایی داخل فنجان را پدیدار میکند.
 • اگر میخواهید یک رابطه احساسی را بررسی کنید یک حلقه بر روی پشت فنجان بگذارید.
 • اگر فال قهوه مربوط به مسائل مادی و پولی است یک سکه بر روی پشت فنجان بگذارید.

 

 • کسی که مسئول خواندن فال قهوه است هر آنچه بر روی فنجان میگذارید به شما پس میدهد. در این مرحله او به آرامی فنجان را از روی نعلبکی جدا میکند. رسوبات ته نشین اضافی قهوه از سمت دسته فنجان خارج میشود.
 • اگر مقدار زیادی از مواد ته نشین یک جا به روی بشقاب بریزد این اولین نشانه مثبت در فال قهوه شماست. مفهوم آن اینست که "مشکلات و نگرانی ها شما را رها میکنند."
 • اگر موارد ریخته شده بصورت کپه رو هم انباشته شود به معنی آنست که "پول به سراغتان می آید."
 • اگر فنجان برعکس، به گونه ای به نعلبکی زیرین چسبیده باشد بطوریکه هنگام بلند کردن نعلبکی نیز با آن بلند شود، به این فنجان میگوید "فنجان پیامبر" به این معناست که شما نیازی به تفسیر و گرفتن فال قهوه خود ندارید، هرآنچه آرزو کرده اید به آن خواهید رسید. با اینحال بسیاری از فالگیران قهوه، ترجیح میدهند به خواندن فال ادامه دهند.
 • شخص فالگیر فنجان قهوه را بر میدارد و به گونه ای که بتواند داخل آنرا ببیند نگه میدارد. تصاویر داخل فنجان و بر روی نعلبکی تشکیل نمادهایی خواهند داد که معانی و مفاهیم بخصوص خود را دارند.

آنچه در حاشیه و زیر دسته است به معنای خانوادگی و یا مربوط به افراد خانواده و ارتباطات در حول و حوش آن است.

از لبه فنجان تا خط انتهای فنجان (ته فنجان) به سه قسمت مساوی نظری تقسیم میشود. قسمت فوقانی لبه فنجان مربوط به مسائل در زمان نزدیک است. اعداد در این قسمت به ساعت و روز تعبیر میشود. زمان در قسمت میانی فنجان به هفته تعبیر میشود. مثلا عدد ۳ به ۳ هفته میباشد و زمان در قسمت پایینی به ماه تعبیر میشود.

اشکال دور از دسته مربوط به مسائل کاری و ارتباطات اجتماعی است. شخص یا اشخاصی که پشت به دسته هستند خود فال گیرنده است.

شخص یا اشخاصی که رو به دسته می باشند کسانی هستند که در تداوم زندگی وی نقشی دارند ، می آیند و میروند.

شخص یا اشخاصی که رخساره آنان از رو به رو است در فال بستگان بسیار نزدیک از جمله همسر و فرزندان و اقوام درجه یک محسوب میشوند.

شخص یا اشخاصی که از پشت نماد آنان تجلی یافته است به زودی در مسیر زندگی او نقشی ایفاء میکنند از فرم مو و مدل نماد، فرد مورد نظر را نشانی دهید.

حرکت در فال دیده نمیشود ، لاکن بعضی از نمادها حرکت را القاء میکنند مثل هواپیما – قطار – ماشین – این قبیل اشکال در زیر حاشیه دسته سفر خانوادگی یا از میان خانواده است ولی در جاهای دیگر معنی مسافر را دارد. اگر هواپیما به شکل صعود و پشت به دسته باشد رفتن مسافر را میگوید. اگر هر وسیله حرکتی پشت به دسته در حرکت باشد به طور کلی رفتن را معنی میدهد و بلعکس آمدن را تعبیر میکند ، در ته فنجان تعبیر معمولا منفی است در حالی که خواستن و علاقه وجود دارد. گاهی در فنجان سمبول ماه ها نمایانگر میشود مثلا دو ماهی در خلاف جهت هم نشانه ماه حوت یا اسفند است. ماه تولد شخص با سمبول آن گویشی جدید ایجاد میکند...

 

برای ادامه آموزش فال قهوه و چگونگی دانلود آموزش فال قهوه به ادامه مطلب بروید