معانی کارتهای تاروت

آشنایی با کارت های تاروت صغیر

 

کارت های تاروت صغیر در مجموع از ۵۶ کارت (۴ دسته ۱۴ تایی) تشکیل شده است. نام این دسته ها عبارت است از: جامسکهشمشیرعصا (Cups - Pentacles - Swords - Wands)

در بعضی از منابع فارسی دسته ی سکه را با نام های دیگری مانند طلسم ، طلا و همچنین دسته ی عصا را چوب یا ترکه نامیده اند اما صحیح ترین نام این چهار دسته اسامی هست که در مطالب نوین روان استفاده میشود. لازم بذکر است تمام مطالب این مقاله از معتبرترین سایت تاروت جهان یعنی BiddyTarot ترجمه و با زبانی ساده و قابل فهم در اختیار شما قرار گرفته است.

همانطور که گفتیم هر دسته در تاروت صغیر از ۱۴ کارت تشکیل شده است. تعداد ۱۰ عدد از این کارتها شماره دار هستند (یک تا ۱۰) و چهار کارت دیگر معروف به کارت درباری هستند (جوان ، شوالیه ، ملکه ، پادشاه). کارتهای شماره دار منعکس کننده شرایط زندگی روزمره و کارتهای درباری نشان دهنده انواع خصوصیات شخصیتی یا آدم های حقیقی هستند؛ همچنین در کارتهای تاروت صغیر هر دسته با یک عنصر متفاوت مطابقت دارد و نمایانگر جنبه های مختلف زندگی روزانه است.

 

- دسته جام مربوط به عنصر آب است و نشان دهنده احساسات ، ارتباطات و خلاقیت است.

- دسته سکه مربوط به عنصر زمین است و نشان دهنده پول ، منابع مالی ، دارایی های مادی ، شغل و موقعیت اجتماعی است.

- دسته شمشیر مربوط به عنصر هوا است و نشان دهنده قدرت ، عقلانیت ، هوش و اندیشه است.

- دسته عصا مربوط به عنصر آتش است و نشان دهنده الهام ، معنویت ، ایده و جریان انرژی است.

نکته بسیار مهم: کارتهای تاروت کبیر که پیش از این درباره آن توضیح داده ایم، آشکار کننده حوادث و اتفاقاتی است که ناشی از قوانین طبیعی جهان است اما کارتهای تاروت صغیر افشا کننده حوادث و اتفاقاتی است که ناشی از طبیعت انسان هاست. بنابراین کارتهای تاروت صغیر ، بیشتر جنبه های عملی زندگی را گوشزد میکنند و می توانند به مسائل جاری در زندگی که تاثیر موقت یا جزئی دارند اشاره کنند. در ادامه شما را با ۴ دسته تاروت صغیر به طور کامل آشنا خواهیم کرد. برای آشنایی با تصاویر کارتها و اطلاع از تعبیر و جزئیات تک تک کارتهای تاروت صغیر دسته مورد نظر خود را انتخاب کنید:

جام           سکه           شمشیر           عصا

معانی کارتهای تاروت