روانشناسی جذب

چرا کسانی مجذوبتان می شوند که به آن ها اهمیت نمیدهید؟

جذب کردنِ افرادِ کم اهمیت

برای خیلی از ما این سوال پیش آمده است که چرا همیشه کسانی که اهمیتی برایمان ندارند مجذوب ما میشوند اما در عین حال برای جذب کردن افرادی که عاشقشان میشویم با مشکل مواجه میشویم و نمیتوانیم به راحتی جذب خودمان کنیم.

بله این یک اتفاق تصادفی نیست زیرا اگر شما با آدم های زیادی در این باره صحبت کنید احتمالا متوجه این موضوع خواهید شد که ظاهرا یک قانونی وجود دارد که شما همیشه افرادی را جذب خود میکنید که در واقع هیچ علاقه ای به آن ها ندارید.

پس مهمترین سوالی که شما باید از خودتان بپرسید این هست که چرا بعضی افراد مجذوب شما شدند درحالیکه میدانستند شما  اهمیتی برایشان قائل نیستید؟

در حقیقت جواب سوال در خود سوال است. بدلیل آنکه هیچ اهمیتی برای آن ها قائل نیستید آنها را جذب خود می کنید. اجازه دهید در این زمینه بیشتر توضیح بدهم.

چرا کسانی مجذوبتان می شوند که به آن ها اهمیت نمیدهید؟

فرض کنیم یک دختر با یک پسر عقد کرده است. قطعا این آقاپسر تا حد مطمئنی به این خانم علاقمند بوده است که تن به این ازدواج داده است. حالا فکر میکنید چه اتفاقی خواهد افتاد اگر این خانم تمام مدت روز در حال فرستادن پیامک به این آقاپسر باشد ، هر ۵ دقیقه با موبایلش تماس بگیرد و همیشه در حال چک کردنش باشد؟!

میدانید دقیقا چه اتفاقی خواهد افتاد؟  

۱)پسر ارزش کمتری برای این خانم قائل خواهد شد: ما انسان ها همواره با این باور رشد کرده ایم که چیزهای کمیاب ارزش بیشتری برایمان دارند و بلعکس چیزهای فراوان ارزش کمی دارند. با اینکه این آقاپسر همسرش رو دوست داشت اما تا آن زمانی که این خانم خودش را بیشتر و بیشتر در دسترس قرار می دهد برای پسر جذابیتش کمتر و کمتر خواهد شد. این همان چیزی است که من در کتاب چگونه کسی را عاشق خود کنیم توصیه کرده ام که به طور کامل در دسترس بودن یکی از اشتباهاتیست که می تواند یک رابطه را نابود کند.

۲) پسر علاقه اش را از دست خواهد داد: زمانی که ما خیالمان راحت است که یک حجم بسیار زیادی از چیزی را در اختیار داریم شروع می کنیم به کمتر مراقبت کردن و کمتر اهمیت دادن به آن چیز در نتیجه علاقه ی ما نسبت به آن کمتر خواهد شد. به عبارت دیگر پسر به مرور زمان علاقه اش نسبت به این دختر را از دست میدهد زیرا بر این باور است که می تواند او را هر زمان که اراده کند بدست آورد.

این متن را بخوانید سه روش سریع برای جذابیت بیشتر.

به روشی ساده تر اگر بخواهم بگویم ، وقتی شما با افرادی که اهمیتی برایتان ندارند رفتار میکنید شما اصلا محتاج محبت آن ها نیستید، اصلا وابستگی به آن ها ندارید، اصلا کارهای آن ها را پیگیری نمیکنید و دائما در حال چک کردن آن ها نیستید، اصلا آن ها را در تنگنا قرار نمیدهید و اصطلاحا آن ها را خفه نمیکنید و همچنین شما همیشه یک رفتار دلپسند دارید و همیشه یک فاصله منطقی را با آن ها رعایت میکنید.

این دقیقا برعکس همان رفتاریست که شما وقتی واقعا کسی را دوست دارید انجام میدهید. شما خیلی محتاج و وابسته میشوید، دائما در حال پیگیری رفتار و چک کردنش میشوید و کاری میکنید که اینطور به نظر آید که شما برای دیدن یا صحبت کردن با او لحظه ای نمیتوانید صبر کنید. خواندن این مطلب هم خالی از لطف نیست چرا خانم ها از مرد های وابسته خوششان نمی آید.

اگر میخواهید خیلی جذاب باشید قطعا باید اطمینان حاصل کنید که کمتر در دسترس هستید. این امر با انجام کارهای ساده مانند کمتر تماس گرفتن و کمتر پیامک دادن و کارهایی از این نوع ، شدنیست.

با این حال اگر شما واقعا نمیتوانید جلوی خود را بگیرید که آن کارها را انجام ندهید این احتمال وجود دارد که در ارتباط برقرار کردن با آن شخص نوعی از اختلالات جدی عزت نفس در پشت رفتارهایتان نهفته باشد. افراد نرمال هم دوست دارند با کسی که عاشقش هستند در ارتباط باشند اما این کار را دائما انجام نمیدهند به عبارت دیگر آنها همیشه یک فاصله مناسبی را از معشوقه خود رعایت میکنند.