روانشناسی عشق

آیا عاشقمه یا داره از من استفاده میکنه ؟

آیا عاشقتونه یا داره از شما استفاده میکنه؟

جواب این سوال را از طریق درک عمیق شخصیت شریک احساسی تان میتوان فهمید.

به عنوان مثال فرض کنید طرفتان فردی خوش ظاهر باشد و شما هم فردی بسیار جذاب هستید؛ این احتمال وجود دارد که او فقط برای خود نمایی با شما باشد. قطعا فهمیدن این موضوع به این سادگی نیست اما این مثال به خوبی اهمیت شناختن افراد را نشان میدهد که بفهمیم آیا کسی دارد از ما استفاده میکند یا واقعا دوستمان دارد.

اگر دارد از ما استفاده می کند چگونه بفهمیم؟

قبل از اینکه بتوانید بفهمید کسی عاشق شماست یا دارد از شما استفاده میکند ، ابتدا باید شخصیت او و نیازهای ناخوشایند او را کاملا درک کنید.

در این دوره از زندگی اش به چه چیزهایی نیازمند است؟  آیا محتاج پول است؟  آیا محتاج عشق و علاقه و توجه است؟  یا محتاج خود شماست؟ هنگامی که شما نیازهای یک فرد را درک کنید اگر برای رفع نیازهایش بخواهد از شما استفاده کند به آسانی متوجه خواهید شد.

یکی از بهترین روش های تست کردن آن شخص آن است که برای مدتی هیچ کمکی به او برای رفع نیازهایش انجام ندهید و سپس منتظر عکس العملش بمانید. اگر دیدید تماس گرفتن هایش و ملاقات هایش با شما متوقف شد و یا خلق و خوی بدی پیدا کرد پس خیلی واضح است که ایشان برای رفع نیازهایش با شما بوده است.

بسیار مهم است که یاد بگیرید چگونه دروغگو را تشخیص دهید زیرا فردی که از دیگران استفاده میکند معمولا سعی میکند قصد و نیت واقعی خود را در پشت روابطش پنهان کند. در این زمینه من یک مقاله خیلی خوب در رابطه با تشخیص دروغگو نوشته ام که میتواند بسیار کمکتان کند.

استفاده از شما بدون آنکه خودش متوجه باشد

گاهی اوقات ممکن است شخصی از شما استفاده کند بدون آنکه خودش متوجه این موضوع شود. این یک مورد از “رابطه از روی عادت” است که شما واقعا فکر میکنید او عاشق شماست اما در حقیقت آن شخص فقط برای اینکه حس بهتری داشته باشد یا مشکلاتش را فراموش کند از شما استفاده میکند.

در این مورد ممکن است آن شخص قصد و نیت بدی نداشته باشد ، اما مسئله اینجاست که حتی خودش هم نمیداند که دارد از شما استفاده می کند. آینده ی چنین روابطی غیر قابل پیشبینی است و در بسیاری از موارد سرانجام با جدایی به پایان میرسد.

خودم میدانم که او از من استفاده میکند

اگر واقعا مطمئن هستید که در رابطه تان کسی دارد از شما استفاده میکند زمان آن فرا رسیده که آن رابطه را کنار بگذارید و فراموشش کنید. فراموش کردن یک شخص شاید تا قبل از اینکه سایت نوین روان تاسیس شود یک مشکل بزرگ بود اما الان تنها کاری که شما باید انجام دهید خواندن مطلب چگونه کسی را فراموش کنیم است و شما دیگر هرگز یادی از آن شخص نخواهید کرد.

کتاب چگونه کسی را عاشق خود کنیم توسط اینجانب سامان گرانمهر نوشته شده و از طریق سایت نوین روان آن را در اختیار شما قرار داده ایم تا شانس شما را برای عاشق کردن شخص مورد نظرتان بشدت افزایش دهیم . بدون تردید نوین روان تنها مرجع کامل فارسی زبان درباره روانشناسی عاشق شدن در بین تمام صفحات فارسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.