روانشناسی عشقزبان بدن

چگونه از زبان بدن کسی عشق و علاقه را تشخیص دهیم

زبان بدن عشق

علائم و نشانه هایی که نشان میدهد کسی عاشق شماست (تحلیل زبان بدن)

 

شاید ساعت ها زمان برای جستجوی این عنوان و خواندن مطالب مختلف صرف کنید تا چیزی دستگیرتان شود، مطمئن باشید در این مطلب هر آنچه از زبان بدن یک فرد میتوان فهمید توضیح داده شده است.

این مقاله بر اساس شاخه های مختلف از جمله روانشناسی ، زبان بدن ، آنالیز رفتار و روانشناسی جذب نوشته شده است، پس کلمه به کلمه با دقت بخوانید و فکر کنید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

اطلاعات این مقاله برای ارزیابی میزان علاقه نیست. این راهنمای نهایی برای دانستن آن است که آیا کسی عاشق شما هست یا نه !

وقتی من با اطمینان درمورد موضوعی صحبت میکنم شما باید به طور خودکار فرض کنید که من قصد ندارم افکار و عقایدم رو درباره آن موضوع بیان کنم بلکه میخواهم با شواهد و مدارک عمیق روانشناسی شما را برای فهم هرچه بهتر حقایقی جامع آماده کنم. برخلاف باور عموم ، فهمیدن این که آیا کسی عاشق شماست یا نه کاری ساده است. کافیست شما فقط چشمهایتان را باز کنید تا علائم و نشانه ها را ببینید. اگر شما خیلی از آن نشانه ها را دیدید پس مطمئن باشید آن شخص شما را دوست دارد. زبان بدن افراد بیان کننده حقیقت های بسیاری است که بدون آنکه آن شخص به چیزی یا کاری اعتراف کند میشود تنها با توجه به زبان بدن او پی به آنها برد.

به خاطر داشته باشید که یافتن یک نشانه کافی نیست و تنها از روی یک نشانه نمیتوان فهمید شخصی شما را دوست دارد یا نه. بنابراین شما باید به دنبال نشانه های دیگری باشید تا بتوانید احساسات واقعی یک فرد را بفهمید.

 

نشانه های عشق

اگر کسی عاشقتان باشد یا به شدت شما را دوست داشته باشد به احتمال زیاد نمیتواند این موضوع را مستقیما به شما بگوید تا زمانی که مطمئن شود شما هم نسبت به او احساس متقابلی دارید. اما در پشت صحنه ، ضمیر ناخودآگاه آن شخص مرتباٌ در حال فرستادن نشانه هایی به سمت شماست که نشان میدهد بشدت به شما علاقمند است. در کتابی که ترجمه کرده ام با نام چگونه کسی را عاشق خود کنیم کاملا توضیح داده ام که چگونه پروسه ی عاشق شدن در ضمیر ناخودآگاه انسان رخ میدهد و چگونه شما می توانید با دیدن نشانه های ضمیر ناخودآگاه یک شخص از احساسات واقعی او آگاه شوید.

در ادامه توضیح خواهم داد که نشانه های ضمیر ناخودآگاه چه چیزهایی میتواند باشد تا به سادگی بتوانید برای فهمیدن اینکه آیا کسی واقعا عاشقتان هست یا نه از آن ها استفاده کنید.

 

فاصله خصوصی: وقتی به کسی علاقمند هستید میان خودتان و آن فرد فاصله خصوصی کمتری را انتخاب میکنید در مقایسه با فاصله ای که هنگام معاشرت یا صحبت با افراد معمولی رعایت میکنید. همچنین متوجه خواهید شد افرادی که به شما علاقمند هستند به فاصله ی نزدیکتری از شما می ایستند در مقایسه با افراد دیگر.

 

جهت گیری زاویه بدن: جهت دادن بدن خود به سمت شما حتی اگر با افراد دیگری در حال صحبت باشد ، این یکی از قویترین نشانه های جذب در زبان بدن است. اصطلاح “جهت دادن بدن خود” به این معنی است که شخص مورد نظر طوری جلوی شما می ایستد که شانه هایش به موازات شما و انگشتان پایش به سمت شما اشاره میکند.

 

حرکات مثبت بدنی: در زبان بدن عمل مالش یا خاراندن ابروها توسط انگشت به معنی آن است که شما چیزی را دوست دارید یا نظر مثبتی نسبت به آن دارید. حال چه برداشتی میشود اگر کسی هر زمان که شما را میبیند این عمل را انجام دهد؟! این رفتار نشان میدهد که این شخص قطعاً نظر مثبتی نسبت به شما دارد.

 

ارتباط های متوالی: اگر کسی شما را دوست داشته باشد خواهید دید که برای کارهای بی اهمیت به سراغتان می آید. به عنوان مثال سوال پرسیدن درباره مسائلی که خودش از آن اطلاع دارد. اگر آن شخص به اندازه کافی باهوش باشد احتمالا دلایل خوبی برای ارتباط با شما انتخاب میکند اما هنگامی که دیدید این ارتباط برقرار کردن ها در حال افزایش است بدانید معمولا هدفی در پشت این ارتباط ها پنهان است.

 

بی دلیل خوشحال بودن: لبخند زدن در زمان صحبت کردن با شما در شرایطی که دلیل مناسبی برای لبخند زدن وجود ندارد یکی دیگر از نشانه های مهم جذب شدن است. در اکثر مواقع سعی می کند لبخند خود را پنهان کند و درست زمانی خود را لو میدهد که سعی کند از نقش بستن آثار لبخند روی صورتش جلوگیری کند.

 

لبخند هایی که دیر محو میشوند: اگر شخصی خالصانه دوستتان داشته باشد لبخندی که هنگام صحبت با شما روی لبانش نقش میبندد به سرعت محو نمیشود. (لزوماً این مورد یک نشانه از عشق نیست که نتیجه گیری کنید طرف حتما عاشقتان است ، اما در بدترین حالت می تواند نشانه ی یک علاقه ی عمیق باشد). خنده های مصنوعی و سطحی خیلی زود از روی صورت محو میشود در حالی که لبخند های واقعی و از ته دل کمی بیشتر روی صورت دوام می آورند و دیرتر محو میشوند.

 

شاداب یا بی حوصله بودن: خیلی شاداب و سرحال بودن در یک روز و بی توجه و سرد بودن در روز دیگر ، یکی از نشانه های مهم جذب است. دلیل این اتفاق خیلی ساده است. در ابتدا آن شخص بدلیل آنکه دوستتان دارد شروع به رفتاری شاداب و بانشاط میکند اما هنگامی که تشخیص میدهد در این امر خیلی تلاش کرده و هیچ پاسخ مناسبی از شما دریافت نکرده است ، دلسرد شده و عقب میکشد. این شخص احتمال دارد با خود اینطور بگوید که ” اَه لعنتی ، من امروز این همه کار کردم که بهش بفهمونم دوسش دارم ولی اون اصلا هیچ عکس العملی نشون نداد از فردا باید کم محلی کنم” . پس هر زمان دیدید کسی یک روز خیلی شاداب و سرحال با شما رفتار میکند و روز دیگر سرد و کم محل است بدانید نشانه های مثبتی که از او دیده اید نتیجه ی احساسات مثبتی است که آن شخص نسبت به شما دارد و نشانه های منفی که از خود بروز میدهد برای سرپوش گذاشتن بر روی کارهای است که انجام داده است.

 

ملاقات های تصادفی پرشمار: تکرار ملاقات های تصادفی یکی دیگر از نشانه هاست. در واقع این ملاقات ها تصادفی نیست چون معمولا فرد مورد نظر زمانبندی برنامه هایش را با برنامه های شما تنظیم میکند و یا به مکان هایی رفت و آمد میکند که شما معمولا در آنجا حضور دارید تا بتواند تصادفی شما را ببیند. پس هر زمان احساس کردید کسی را بیش از اندازه تصادفی ملاقات میکنید وقت آن رسیده کمی بیشتر دقت کنید تا متوجه علاقه آن فرد نسبت به خود شوید.

 

خوش رفتاری با دوستانتان: شروع به رفتاری محبت آمیز و شاداب با دوستانتان و نشان دادن اهمیت بیشتری نسبت به آنها یکی از نشانه های مهم جذب شدن است مخصوصا زمانی که آن فرد قبل از آن علاقه ای به ارتباط با دوستانتان نداشته است.

 

لغو کردن برنامه ها: لغو کردن و برهم زدن برنامه ها بمنظور دیدن شما. یکی دیگر از نشانه های علاقه یک فرد نسبت به شما آن است که برای بودن با شما و یا انجام کاری که مربوط به شما است برنامه های خود را تغییر و یا لغو میکند.

 

زیر نظر گرفتن: در نهایت ، شخصی که عاشق شماست سعی میکند همیشه شما را در خط دید خود نگه دارد و دائماً نگاهش به سوی شما خواهد بود تا خیالش راحت باشد که در هر لحظه در چه وضعیتی قرار دارید. این نشانه میتواند به روشی دیگر نیز انجام شود. اگر شما به نگاه کردن در چشمان کسی به دفعات نسبتاً طولانی ادامه دهید ممکن است شما اجازه دهید آن شخص عاشقتان شود. در کتابی که ترجمه کرده ام چگونه کسی را عاشق خود کنیم  گفته ام که عاشق شدن زمانی حاصل میشود که هورمون های خاصی در بدن آزاد شود. اگر شما موفق شوید این هورمون ها را در بدن کسی آزاد کنید او ممکن است فریب شما را بخورد و واقعا عاشقتان شود. همانطور که فهمیدید نگاه کردن به تناوب و نسبتاً طولانی در چشمان کسی می تواند این کار را انجام دهد.

 

لطفا توجه داشته باشید !

اطلاعاتی که در این مقاله تهیه شده فقط به منظور اهداف آموزشی است و بمنظور بدست آوردن درک بیشتر از روانشناسی چگونه عاشق شدن و یا برای نجات ازدواج شما از جدایی ، تهیه شده است. از آن نباید برای فریب و عاشق کردن افرادی که دوستشان ندارید استفاده کنید پس لطفا از آن سوء استفاده نکنید.

 

مطالب مرتبط:

  

  

کتاب چگونه کسی را عاشق خود کنیم توسط سایت نوین روان منتشر شده است. این کتاب بطور چشمگیری شانس شما را برای اینکه کسی را عاشق خود کنید افزایش میدهد.

سامان گرانمهر – محقق و پژوهنده

نوین روان یک وبسایت مقالات پیش پا افتاده نیست همچنین هیچ مطلب سطحی در آن نخواهید دید ، نوین روان جاییست که شما با تکنیک های موثری که مطابق با اصول علوم روانشناسی و به شکلی ساده و قابل فهم ارائه شده ، آشنا میشوید.

 

برای اطلاع از آخرین مطالب سایت نوین روان عضو کانال تلگرام نوین روان شوید:  عضویت

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.